Десь майже опівночі у моїй квартирі від дзвінка затіпався телефонний апарат. Так дзвонять, коли на столі знаходять записку «Прощай назавжди! Натерпілася! Живи як хочеш!» або хочуть повідомити про свій виграш у лотерею «Спринт». Та цього разу моє передчуття не справдилося.
-Алло! Миколо! У тебе кіт є?! — почув я панічний голос Дмитра Бурлюка, з яким п’ять років працював у «Головтарабарапроекті».
-Є! А тобі навіщо?
-Не можу до своєї кімнати зайти.
-Що, мишей повно?
-Та ні. Я нову квартиру одержав.
-Вітаю, старий! Нарешті дочекався.
-Спасибі, спасибі… Але тут така справа. За народним звичаєм, сам розумієш, перш ніж зайти до кімнати, треба кота перед собою впустити.
-А чого це тобі серед ночі припекло?
-Так гості ж у коридорі стоять, нервують.
-Нехай пізно не приходять.
-Ми разом прийшли. І, до речі, вже давненько. Взяли й закуску…
-А кота забулися?
-І кота я у нашого вахтера взяв. Може, пам’ятаєш, Васька? Він завжди під батареєю біля вахтерового столу дрімав.
-Сумирний такий котик?
-Ага, сумирний. Але коли ми впустили його до кімнати, то, розу-мієш, шерсть на Васькові настовбурчилася, він дико зашипів і кулею вискочив назад. Збив із ніг Роз-чаховського і майже до смерті перелякав нашого бухгалтера Аллу Бабаєвську.
-Бабаєвську котом не злякаєш. Вона тільки раптової ревізії боїться.
-Тобі жарти, а мені — хоч плач,— гуготів у трубку
Бурлюк.
-То хіба не міг іншого кота знайти?
-Знайшов. У Мишка Вовчинецького. Хороший кіт. Сибірський. І що ти думаєш? Навіть порога не переступив. Очі вирячив, стоїть і труситься. Наче йому миші хвоста
відгризають. Я тоді до Степана Погуляйла. Дав він мені свого Мурка. Але Мурко відразу в коридорі на стіну подерся. Усю шпалеру — в клоччя.
-У Морозюка, кажуть, сіамський кіт. Не питав? — підказую Бурлюку ще одну адресу. .
-Питав… Але його Григоріян, побачивши мою кімнату, відразу шмигнув у ванну і через вентиляційну шахту
идряпався на дах нашого дев’ятиповерхового будинку.
Правда, ми впіймали було на пустирі ще двох диких котів.
Локи їх приручали, згодували майже всю закуску. Резуль-ати теж невтішні. Коли ми спробували заштовхати котів о кімнати, то вони так почали нявчати, наче з них дерли куру… Тепер уся надія на тебе. Виручай. Бо перед гостя-и незручно. Подумають, що це я спеціально так підстроїв, об коти боялися до кімнати заходити. Дуже прошу. Ми
з Вовчинецьким зараз за тобою на таксі підскочимо.
— Ну, гаразд,— погоджуюся я і уявляю, як Дмитро
Бурлюк аж танцює від радості у будці телефону-автомата.
Одягаюсь і беру свого Воркотуна, який дрімає на канапі. «Це ж на скількох новосіллях він побував? — намагаюся згадати.— Та якщо підрахувати… Вважай пів нового мікрорайону ми заселили. Ех, Воркотун-Воркотун… Твоє щастя, що ти старий і погано бачиш. Бо якби ти уздрів, з якими Недоробками здаються новоселам квартири, то теж на тіпну подерся б…»